Zaloguj się
< Wróć do strony Aktualności

30.04.2020

Tarcza Finansowa PFR - przyjmowanie wniosków

Wnioski o subwencję w ramach Tarczy Finansowej PFR można już składać w obu systemach bankowości elektronicznej (eBSR oraz eBSR-BIZNES). Po zalogowaniu do systemu z menu należy wybrać „Wnioski”, a następnie „Tarcza PFR”. Po wyborze rachunku, na który ma wpłynąć subwencja można przystąpić do wypełniania wniosku.

Jak złożyć wniosek o subwencję PFR

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie uczestniczy w programie TARCZA FINANSOWA PFR jako bank współpracujący z Bankiem BPS SA.
Tarcza Finansowa PFR to rządowy program pomocowy dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm uruchomiony przez Polski Fundusz Rozwoju. Przeznaczony jest dla przedsiębiorstw, których sytuacja finansowa pogorszyła się w związku z pandemią koronawirusa. Firmy, które odnotowały spadek obrotów gospodarczych (przychodów ze sprzedaży) o co najmniej 25% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca roku ubiegłego w związku zsytuacją epidemiologiczną mogą ubiegać się o dofinansowanie. Subwencja może być częściowo bezzwrotna (do 75%) pod warunkiem kontynuowania prowadzonej działalności gospodarczej i utrzymania poziomu zatrudnienia w ciągu 12 miesięcy od jej otrzymania.
Więcej szczegółów na temat programu znajdą Państwo na stronie www.pfr.pl
W przypadku dużych firm wnioski o finansowanie można złożyć bezpośrednio w PFR na stronie www.pfr.pl/tarcza.