Zaloguj się

Informacje o Tarczy PFR

Tarcza Finansowa PFR 1.0 dla Firm – umorzenie subwencji

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w związku z rozpoczętym procesem umorzeń subwencji finansowej w ramach Tarczy PFR 1.0., w bankowości elektronicznej, w zakładce Wnioski Eximee dla Firm - Umorzenie, Klientom, którzy korzystali z Tarczy PFR 1.0 będą sukcesywnie udostępniane wnioski o rozliczeniu subwencji finansowej w formie oświadczenia w wersji nieedytowalnej. Termin udostępnienia ww. wniosków zależy od daty wypłaty subwencji, tzn. w bankowości elektronicznej wniosek pojawi się na kilka dni przed rocznicą wypłaty subwencji.

Wnioski te będą zawierały propozycję PFR w zakresie wysokości subwencji finansowej podlegającej zwrotowi oraz informację o dacie ich aktywowania, która jest datą "rocznicy" wypłaty środków subwencji przez PFR. Od tej daty będziecie Państwo mieli 10 dni roboczych na uzupełnienie załączonego oświadczenia i przesłanie go do PFR.

Informacja dla Klientów, którzy złożyli Oświadczenie o rozliczeniu subwencji:
Uprzejmie informujemy, że Polski Fundusz Rozwoju rozpoczął proces wydawania decyzji o częściowym lub całkowitym umorzeniu subwencji wypłaconych w ramach Tarczy 1.0.
PFR wydaje decyzje po upływie 10 dni od zakończenia terminu przeznaczonego na podpisanie oświadczenia o rozliczeniu subwencji.

Decyzje będą dostępne w obu usługach bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu do usługi w zakładce Komunikaty znajdą Państwo szczegółową informację gdzie zostały zamieszczone.
Jeżeli Państwa subwencja została umorzona częściowo, w bankowości elektronicznej udostępniony zostanie zaktualizowany terminarz spłat. Na terminarzu wskazany jest numer rachunku bankowego na który należy przelewać środki.

 

Jak wypełnić i złożyć wniosek umorzeniowy - Mikrojak-wypelnic-i-zlozyc-wniosek-umorzeniowy-mikro.pdf1.14MBPobierz
Jak wypełnić i złożyć wniosek umorzeniowy - MŚPjak-wypelnic-i-zlozyc-wniosek-umorzeniowy-msp.pdf1.06MBPobierz
Informacja o rozliczeniu subwencji dla przedsiębiorcyinformacja-o-rozliczeniu-subwencji-dla-przedsiebiorcy.pdf315.18kBPobierz
Prezentacja Tarcza 1.0 MŚPprezentacja-tarcza-1-0-rozliczenie-msp-ver-1.pdf5.04MBPobierz
Prezentacja Tarcza 1.0 - mikroprezentacja-tarcza-1-0-rozliczenie-mikro-ver-1.pdf5.21MBPobierz